GoatDroid Kurulumu

Bu yazıda bir önceki yazıda da örnek verdiğimiz OWASP projesi olan GoatDroid uygulamasını indirip yapılandırma ayarlarını yapacağız. Uygulamayı eğitim amaçlı test olarak kullanabiliriz. Öncelikle uygulamayı buradan indirebilirsiniz.

goaatdosya

Goatdroid projesi içerisinde zafiyetli 2 uygulama barındırmaktadır:

  1. FourGoats
  2. HerdFinancial

Android Studio emulatoru olan AVD sanal cihazı üzerinde bu 2 uygulamayı kuracağız. Ayrıca uygulamalar ile iletişim kurması amacıyla goatdroid-0.9.jar dosyasını açmalıyız. Configure -> Edit Configuration bölümünden yapılandırma ayarlarını yapmamız gerekecektir. 

goatjar

“Proxy Host” ve “Proxy Port” kısımlarına bilgisayarımızın IP sini ve kullanacağımız port numarasını (Default 9888) yazacağız. Ayrıca bağlantıyı tam olarak gerçekletirebilmek için “Virtual Devices Path” kısmına AVD, “SDK Path” kısmına sdk yolunu yazmamız gerekecektir.

OWASP-GoatDroid-0.9\goatdroid_apps\FourGoats\android_app goat3

içerisindeki APK dosyasını adb yardımıyla terminal üzerinden sanal cihazımıza

adb install OWASPGoatDroid-FourGoatsAndroidApp.apk 

yazarak kurduktan sonra uygulama içerisinde sağ üst sekmeden “Destination Info” açarak aynı Host ve Port bilgilerini girmemiz gerekmektedir. Altta bulunan “Proxy Host” ve “Proxy Port” kısımlarını girmenize gerek olmayacaktır.

goat4

 

Bilgileri kaydettikten sonra “Register” a tıklayarak yeni bir kullanıcı oluşturup daha sonra bilgilerinizle “Login” olabilirsiniz.

Böylece kurulumu başarıyla tamamlamış oluyoruz. Bir sonraki yazıda GoatDroid uygulamalarının testini gerçekleştireceğiz.

 

2,784 total views, 2 views today

One thought on “GoatDroid Kurulumu

Comments are closed.