Mobil Sızma Testi-1

Bu yazımda mobil cihazlarda sızma testi için gerekli kurulumların gerçekleştirilmesinden bahsedeceğim. Bunun için öncelikle Genymotion Emülatör ve Virtual Box kurulumunu gerçekleştirmemiz gerekecek.
Android bir cihazımız yoksa Eclipse ya da diğer IDEler ile geliştirdiğimiz uygulamaları sanal cihazlar (virtual device) oluşturarak Genymotion ile test edebiliyoruz. Eclipse emülatöründen çok daha hızlı çalışmaktadır. Ek olarak Genymotion, VirtualBox ile birlikte çalışmaktadır.

Öncelikle http://www.genymotion.com/ adresine girip Sign Up bölümünden bir üyelik açalım. Üyelik açmadan indirilmeyecektir ve kurduğumuzda üyelik ile ilişkilendirmemiz gerekecektir. Kayıt olduktan sonra login olarak free download kısmını seçip indirelim.

Screenshot_19
Genymotion Kurulumu:

Yönetici olarak çalıştır diyelim ve kuruluma başlayalım.
Screenshot_1

Genymotion hangi klasör altına kuracağımızı seçelim.
Screenshot_2
Screenshot_3Masaüstünde kısayol oluşturmak istiyorsak checkbox seçelim.
Screenshot_4Seçimlerimizi yaptığımıza göre install diyebiliriz.
Screenshot_5
Screenshot_6Kurulum işlemi gerçekleşirken Genymotion emülatörü ile birlikte çalıştığı için Oracle VM Virtual Box aracının  kurulumu da otomatik olarak başlatılacaktır.
Screenshot_7
Screenshot_8
Screenshot_9Uyarı:  VM VirtualBox aracının kurulumunun devam edebilmesi için ağ kartının kapatılması gerekmektedir. Kabul edip kurulumun şimdi devam etmesini isteyip istemediğimizi sorduğunda Yes diyerek devam ediyoruz.
Screenshot_10
Screenshot_11

Screenshot_13Oracle VM VirtualBox kurulumunu tamamladık.
Screenshot_14Genymotion kurulumunu tamamladık.
Screenshot_15

3,131 total views, 3 views today

One thought on “Mobil Sızma Testi-1

Comments are closed.