Mobil Sızma Testi-2

Bir önceki yazımızda Genymotion kurulumunu gerçekleştirmiştik. Genymotion kurulumunu gerçekleştirdikten sonra yönetici olarak çalıştırıyoruz. Karşımıza çıkan sayfada accept butonuna tıklayarak onaylıyoruz.

Screenshot_16

Kullanabilmemiz için giriş yapmamız gerekecektir. Bunun için Sign in butonuna tıklayalım.
Screenshot_17

Daha önce genymotion kayıt sayfasında oluşturduğumuz kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapalım.

Screenshot_20

Giriş işlemi gerçekleştikten sonra sanal cihazlarımızın geldiğini göreceğiz.

Screenshot_21Başlangıç olarak bir sanal cihaz oluşturalım. Seçmek istediğimiz cihaz üzerine tıklayarak next butonuna basalım.
aaa8
Sanal cihazımız oluşturuluyor ve dosyaları indiriliyor.
Screenshot_23Sanal cihazımız başarıyla oluşturuldu.
Screenshot_34Start butonuna basarak cihazımızı açalım.
aaaaaaa8

Cihazımız açıldıktan sonra Settings kısmından kablosuz ağ ayarlarına bakıyoruz. IP adresimizin 10.0.3.15 olduğunu tespit ettik. Fakat bilgisayarımız ile aynı IP aralığında olmadığını görebiliyoruz. Sanal cihazımızın ağ trafiğini rahat inceleyebilmek için aynı IP aralığına geçmemiz gerekmektedir. 

Screenshot_39

Sanal cihazımız Genymotion da oluşturulurken daha önce de belirttiğimiz gibi  VM VirtualBox ile çalıştığından dolayı burada ilişkilendirilmiştir.Screenshot_36

Sanal cihazımız seçili iken Ayarlar kısmına gelip  ayarlarını düzenleyelim. Bağdaştırı 2 kısmında Bridge (Köprü Bağdaştırıcısı) seçelim.

Screenshot_37

Sanal cihazımızı tekrar başlattığımızda 192.168.1.21 IP adresine sahip olduğunu görüyoruz. Ana makinemizin terminalinden bu adrese ping attığımızda sorunsuz bir şekilde paketlerin ulaştığını kontrol edebiliriz.

Screenshot_41

2,529 total views, 1 views today

2 thoughts on “Mobil Sızma Testi-2

  1. Meryem hanım merhaba
    dokuz eylül üniversitesi eğitim fakültesinden öğr. gör. yük. müh. Temel Tüzemen. Sizinle irtibat için bir mail adresiniz varsa çok sevinirim

Comments are closed.